سخن مدیر

در جامعه امروز ما والدین براى مراقبت و پرورش فرزندان خود زحمات زیادى متقبل مى شوند. با کوچک تر شدن خانواده ها، فاصله ها از هم زیادتر شده است. کمتر کسى مى تواند از مادربزرگ، پدربزرگ یا دیگر اعضاى خانواده براى نگهدارى بچه ها کمک بگیرد. در نتیجه مسئولیت زیادى بر دوش پدران و مادران امروزى قرار دارد. والدین باید به همه نیازهاى کودکان از قبیل سرگرمى، بازى، تحصیلات، غذا، پوشاک، بهداشت و همچنین مسائل عاطفى و معنوى وشناختی او توجه کنند. در این صورت است که احساس میکنند وظایف خود را به خوبى در مقابل فرزندانشان انجام داده اند ضمن آن که این، بزرگترین درخواست فرزندان این است که والدینى شاد و سالم داشته باشند.

اغلب مادران و پدران نمی توانند به فرزند خود بیاموزند که خوشحال باشند ولی فراهم کردن امکانات و بستر مناسب برای خوشبختی و شاد زیستن فرزند، هدیه‌ای است که والدین می‌توانند به فرزندانشان بدهند. دوران کودکی همواره به عنوان بهترین و شاد‌ترین دوره زندگی انسان شناخته شده است. کودکی دنیایی از معصومیت و پاکی در کنار شادی و سبکبالی را در ذهن تداعی می‌کند.اما مسئله اینجاست که شادی و نشاط آموختنی نیست و شکوفایی استعدادهای او هم نباید بدون در نظر گرفتن علائق او باشد. خانه سبز بر پایه بروزترین متد ها با بهره مندی از کادری متخصص و مجرب تلاش نموده در راستای ایجاد فضای شاد و ایمن والدین را در امرارتقا حس خوشحالی و شاد زیستن کودکان یاری رساند.


درباره ما

مهد کودک و پیش دبستانی دو زبانه خانه سبز با بهره مندی از نیروهای متخصص و با تجربه در زمینه های آموزشی، هنری ،اجتماعی، فرهنگی و... در محیطی شاد و ایمن با تمام امکانات استاندارد تاسیس گردید.

با توجه به اینکه مهد کودک را میتوان اولین محیط رسمی اجتماعی کودکان دانست اصلی ترین هدف این مرکز همواره ایجاد محیطی امن و شاد در راستای ارتقای سطح اجتماعی عاطفی ، فرهنگی هنری و... کودکان متناسب با رشد شناختی این گروه سنی میباشد. شایان ذکر است که با آگاهی به این نکته که بالاترین درصد رشد شناختی در این گروه سنی (تا 7 سالگی) رخ میدهد این مجموعه تمام تلاش خود را نموده است محیطی متناسب را طراحی نماید تا یادگیری در فضای مناسب در آرامش اتفاق بیفتد.

با توجه به این مساله اساسی که اثرات منفی آموزش تحمیلی بسته و یکنواخت در مراکز نگهداری و آموزشی در حدی میباشد که استعدادها و قدرت کودکان را از بین می برد بزرگترین وظیفه این مرکز پرورش و توسعه قدرت تفکر و خلاقیت وتوانمندی در مهارت های یادگیری با بالا بردن حس خود باوری، خود استقلالی، عزت نفس و اعتماد بنفس می باشد. با در نظر گرفتن اینکه اجتماع امروزی کسب مهارت و تسلط بر زبان انگلیسی را تایید و تاکید نموده است اما نباید فراموش کرد که روان کودکان بر زبان کودکان اولویت دارد.

هر کدام از برنامه های آموزش هدفمند این مجموعه با بهره گیری از مربی ها و مدرسین متخصص بستر مناسبی را ایجاد نموده تا بدون فشار روانی کودکان را برای یادگیری آماده و سوق دهد.

تیم با تجربه و متخصص این مهد کودک با انواع بازی های حسی-حرکتی، مشارکتی و فکری کودکان را در معرض آموزش(زبان انگلیسی به طور خاص وآموزش های هدفمند مجموعه) قرار می دهد و هر کودک متناسب با توانایی ها نسبت به تفاوت های فردی و شناختی یادگیری را می پذیرد. آزمون و مقایسه کودکان برخلاف اعتقاد و سیاست و برنامه های این مجموعه میباشد و مشارکت و پیشرفت هر روزه و لحظه ای کودک او را به نتایج مناسب و منحصر به فردی سوق خواهد داد که در بلند مدت به نتایج چشم گیری خواهد انجامید.

;